Всеукраїнське об’єднання «ЗАХИЩЕНА МЕДИЦИНА»
Допомога чекає!

Опитування
З яких питань Ви найчастіше звертаєтеся до юристів?
з ліцензування медичної практики
щодо підготовки до акредитації медичних закладів
щодо розв’язання конфліктів з пацієнтами
з інших питань
Голосувати  Результати

 

 

МОЗ пропонує спростити доступ до ліків, що виготовляються в аптеках

02 вересня 2015

У Міністерстві охорони здоров'я розроблено законопроект про внесення змін до Податкового кодексу щодо створення сприятливих умов для поліпшення забезпечення закладів охорони здоров'я та громадян доступними лікарськими засобами.

Мета законопроекту - усунення правової колізії, що виникла на практиці і приводить до зростання витрат на придбання лікарських засобів громадянами і підвищенню бюджетних витрат на закупівлю лікарських засобів, виготовлених в умовах аптеки.

У підпункті пункту 193.1 статті 193 НК вказані вимоги до лікарських засобів, операції з поставки яких оподатковуються за ставкою 7% ПДВ. Такі лікарські засоби повинні бути внесені в Держреєстр лікарських засобів і дозволені до виробництва і застосування в Україні. Вищезазначена норма Кодексу не ставить чіткої вимоги щодо виробника лікарських засобів. Однак, відповідно до статті 9 Закону про лікарські засоби, не підлягають державній реєстрації лікарські засоби, виготовлені в аптеках за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів із дозволених до застосування діючих та допоміжних речовин.

Такі зміни дозволять застосувати європейську практику при оподаткуванні медичних виробів ПДВ за зниженою ставкою і розширить можливості забезпечення закладів охорони здоров'я та малозабезпечених верств населення доступними ліками.

За матеріалами: Медична практика

Комментарии (4)

Оставить комментарий

Отправить
Яндекс.Метрика