Всеукраїнське об’єднання «ЗАХИЩЕНА МЕДИЦИНА»
Допомога чекає!

Опитування
З яких питань Ви найчастіше звертаєтеся до юристів?
з ліцензування медичної практики
щодо підготовки до акредитації медичних закладів
щодо розв’язання конфліктів з пацієнтами
з інших питань
Голосувати  Результати

 

 

В Україні вступили в силу нові Ліцензійні умови провадження медичної практики

22 квітня 2016

22 квітня 2016 року втупила в силу постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" від 02 березня 2016 року № 285 (далі - Ліцензійні умови).

За першими оцінками експертів, можна сказати, що нормативний акт значно спростить провадження медичної практики як виду господарської діяльності, особливо для фізичних осіб-підприємців. З Ліцензійних умов виключено більшість суперечливих положень, які були у попередній редакції документа та створювали масу проблем для ліцензіатів та здобувачів на всіх етапах ліцензування. Багато формулювання стали більш компромісними, з'явилися альтернативи. Особливо спрощені Відомості про стан матеріально-технічній базі та наявність персоналу (далі - Відомості про МТБ), які зазначені у Додатку 2 до Ліцензійних умов. Канули в Лету списки нормативних актів та статистичних форм, які раніше подавалися у Відомостях про МТБ в попередній редакції Ліцензійних умов.

Багато спрощень щодо кадрових питань та вимог до персоналу. Тепер трудові відносини (шляхом укладення трудового договору) з медичним персоналом при первинному отриманні ліцензії можна оформляти протягом місяця (п. п. 33).

Деякі експерти відзначили, що окремі "покращені" положення нових Ліцензійних умов носять явно сумнівний характер. Тепер в Україні, напевно однією з перших держав Європи, медична практика, яка належить до видів діяльності з високим ступенем ризику, може здійснюватися фізичним особам-підприємцям, які навіть не мають медичної освіти. Причому розробники документи ставлять таке сумнівне "покращення" собі в заслугу, вказуючи, що це дозволить залучити додаткові інвестиції в непрестижні регіони. Як правда буде здійснюватися контроль таких підприємців і де ці "непрестижні регіони" не зрозуміло.

У нових Ліцензійних умовах з'явилася вимога про обов'язкове зберіганні протягом терміну дії ліцензії (прим. безстроковою) платіжного документа, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії. В чому важливість зберігання такого документа не зрозуміло.

Коментар до Ліцензійних умов найближчим часом буде розміщено на нашому сайті.

Джерело: Центр медичного та репродуктивного права

Комментарии (2)

Оставить комментарий

Отправить
Яндекс.Метрика