16 липня 2015
Міністерство охорони здоров'я України вивчає шляхи застосування механізму державно-приватного партнерства в сфері охорони здоров'я і можливості удосконалення нормативної бази, що регулює механізм ДПП. Про це повідомляє прес-служба відомства.
У середу, учасники наради, що пройшла в МОЗ, обговорили пропозиції про внесення змін до закону "Про державно-приватне партнерство".
"Майбутній законопроект, вважають фахівці, повинен містити норму про можливість переходу в приватну власність новостворених, модернізованих або реконструйованих медичних і фармакологічних об'єктів. Необхідно закріпити норму, відповідно до якої надавалася б можливість надавати приватні послуги на базі існуючих закладів. За таких умов, переконані вони, інвестори будуть готові безкоштовно надавати необхідний комплекс медичних послуг ", - повідомляє прес-служба МОЗ.
Учасники наради висловили думку, що в українських реаліях джерелом відшкодування інвестицій приватному партнеру може бути не бюджет, а введення в експлуатацію нових потужностей, які ставали б приватними.
Перший заступник Міністра охорони здоров'я Олександра Павленко підкреслила, що без співпраці з інвестором державний заклад показує меншу ефективність, ніж в тісному партнерстві з ним. Однак важливо розуміти, які взаємні зобов'язання сторони беруть на себе, і що вони отримують в результаті. У МОЗ планують відфільтрувати моделі такого партнерства, які запропонують інвестори, і відобразити їх у майбутньому законі.
Комментарии (1)