Всеукраїнське об’єднання «ЗАХИЩЕНА МЕДИЦИНА»
Допомога чекає!





Опитування
З яких питань Ви найчастіше звертаєтеся до юристів?
з ліцензування медичної практики
щодо підготовки до акредитації медичних закладів
щодо розв’язання конфліктів з пацієнтами
з інших питань
Голосувати  Результати

 

 

Квіташвілі розповів про особливості ініційованих МОЗ України законопроектів по медичній реформі

13 липня 2015

13 липня, в Будинку Уряду Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі провів брифінг, на якому розповів про особливості ініційованих МОЗ України законопроектів по медичній реформі. «Ними пропонується не косметичний ремонт, а докорінна зміна системи, спрямована на те, щоб українці могли отримувати якісну медичну допомогу в хороших лікарнях», - наголосив він. За його словами, «держава й надалі буде виділяти ті гроші, які виділяла раніше на систему охорони здоров'я, але в результаті реформи вони будуть використані більш ефективно на ті потреби, які є в кожному медичному закладі, а не на обід за 2 грн, лампочки і на фінансування за принципом ліжко-місць, половина з яких в Україні не використовуються».

За словами Міністра, «реформа не передбачає введення платної медицини, але передбачає новий підхід до фінансування медичних послуг державою. Це дозволить в тому числі, правильно планувати фінансування того чи іншого медичного закладу, виходячи з тієї кількості послуг, яке воно надало пацієнтам, оскільки саме пацієнти, вибираючи той або інший заклад, будуть вирішувати, якому закладу будуть перераховані гроші».

«Підготовлений пакет законопроектів (№ 2309а,2310а, 2311а) вносить зміни у низку існуючих законів, наприклад, щодо питання організаційно-правового статусу медичних закладів, їх класифікації, вимог до установчих документів та управління. Вони встановлюють спрощений порядок реорганізації медичних закладів з бюджетних установ у державні та комунальні підприємства і пропонують фінансові та інші стимули для такої реорганізації. Наприклад, запропоновано, щоб невикористані медичними закладами кошти за попередній рік не забиралися знову в бюджет, а могли бути використані в наступному році. Або, щоб на перехідний період державні та комунальні лікарні було звільнено від відрахування частини прибутку до бюджету», - розповів Олександр Квіташвілі.

«Це надзвичайно важливо, оскільки зміна організаційно-правової форми медичного закладу дасть можливість кожній лікарні самостійно розпоряджатися бюджетними грошима і легально генерувати додаткові доходи, а кошти спрямовувати на розвиток лікарні», - наголосив він. На його переконання, «це також дасть можливість запустити процес тарифікації медичних послуг на підставі клінічних протоколів».

Окрім цього, Олександр Квіташвілі підкреслив: «Ці зміни необхідно зробити не для введення платної медицини, а тому, що держава має розуміти вартість тієї чи іншої медичної послуги».

Як зауважив очільник МОЗу, після прийняття законопроектів знадобиться як мінімум рік перехідного періоду, коли всі лікарні будуть отримувати з державного бюджету такі самі кошти, які вони і до цього отримували, але використовувати їх можна буде на необхідні саме для цієї лікарні речі.

«Після розробки тарифікації послуг держава через обласні або районні адміністрації буде оплачувати лікарням вартість наданих якісних послуг пацієнтам. Таким чином, пацієнти зможуть вибирати лікарні незалежно від територіальної приналежності, що сприятиме конкуренції між лікувальними закладами, і як результат підвищить якість лікування», - стверджує Олександр Квіташвілі. Він також наголосив, що «залежно від своєї затребуваності, лікарі будуть отримувати більшу або меншу заробітну плату, зможуть працювати офіційно в декількох медичних установах за контрактом і збільшити свою практику і доходи».

За матеріалами: Прес-служба МОЗ України

Комментарии (1)

Оставить комментарий

Отправить
Яндекс.Метрика