20 липня 2015
Останні сумні події в Україні показали значимість удосконалення законодавства про трансплантацію, адже збільшилася кількість людей, які потребують відповідного лікування, але не можуть отримати його в Україні. З такою заявою виступила під час в інтерв'ю "5 каналу" перший заступник міністра охорони здоров'я Олександра Павленко.
"Насправді в попередніх каденціях Верховної Ради були спроби зареєструвати подібні законопроекти, можливо, не такі комплексні, але все одно - рухатися вперед. Але зараз ситуація з АТО, з війною, показала цю значимість. Коли в нас настільки велика кількість людей, які потребують зараз трансплантації, які не отримують належного лікування в Україні, тому що законодавство гальмує ці процеси", - зазначила вона.
За словами чиновниці, пакет законодавства щодо трансплантології не належить до реформаторських законів. "Це окремий пакет, у якому є чотири закони, і все це об'єднано єдиним пакетом щодо трансплантації", - розповіла перший заступник міністра МОЗ.
На її переконання, ухвалення відповідних законів сприятиме розвитку української медицини.
"Багато лікарів аплодували цьому законопроектові. Зараз він потребує ще багато відшліфувань. І ми, поки літо триває, будемо відшліфовувати деякі формулювання, тому що зараз багато лікарів, хірургів доносять свої зауваження. Це нормальна робота в межах читань у Верховній Раді", - підкреслила замміністра Павленко.
Комментарии (1)