Всеукраїнське об’єднання «ЗАХИЩЕНА МЕДИЦИНА»
Допомога чекає!





Опитування
З яких питань Ви найчастіше звертаєтеся до юристів?
з ліцензування медичної практики
щодо підготовки до акредитації медичних закладів
щодо розв’язання конфліктів з пацієнтами
з інших питань
Голосувати  Результати

 

 

Регіони недоотримують близько 40% фінансування від МОЗ

15 вересня 2015

Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі визнав, що рівень недофінансування медицини в регіонах фактично становить 40%. Про це чиновник розповів, коментуючи катастрофічну ситуацію із забезпеченням медичних закладів у регіонах.

Однак міністр підкреслив, що основна проблема – не в нестачі фінансування, а в неправильному розподілі коштів.

«Сьогодні по субвенціях, які йдуть в області, ми недоплачуємо 40% потреби. Але я і група експертів-фінансистів, які працюють зі мною, вважаємо, що це не через те, що мало грошей ми витрачаємо на медицину, а просто неправильно їх розподіляємо, неправильно вони йдуть в мережу», – заявив Квіташвілі.

Керівник МОЗ для прикладу навів ситуацію з підтримкою інфраструктури та забезпеченням ліжкомісць у лікарнях. За його інформацією, в Україні приблизно 40 млн кв. м будівель різних медичних закладів, і основна частина коштів йде саме на підтримку цієї інфраструктури. Крім того, наша країна оплачує в 3 рази більше ліжкомісць на душу населення, ніж це прийнято в Європі, розповідає міністр.

«В Україні кількість ліжок на душу населення в 3 рази більше, ніж середній показник Європи. І середній час знаходження в лікарні в 2,5 рази довше. Це дуже погані цифри, вони показують, що або технологічно країна взагалі не розвинена ... або є фінансовий інтерес показати, що ці ліжка потрібні, щоб отримати більше грошей», – зазначив Квіташвілі.

Приклад західних країн, у тому числі США, говорить про те, що витрати на медицину повинні бути більш продуманими, де на систему охорони здоров'я йде найбільший у світі відсоток ВВП, а покриття населення медичними послугами надзвичайно низьке (якщо не брати до уваги розпочату американським президентом програму Obama Care).

«Україна витрачає дуже великий відсоток ВВП на медицину, а ефект нульовий. Америка витрачає найбільший відсоток ВВП у світі, і у них найгірше покриття людей послугами. Ми цього не хочемо. Ми хочемо максимізувати ефективність наших витрат. Тому треба міняти систему фінансування», – констатував міністр.

Як відомо, ще в липні Олександр Квіташвілі написав заяву про відставку з поста міністра охорони здоров'я України, не чекаючи результатів перевірки діяльності МОЗ. Однак дотепер Парламент не прийняв його відставку.

За матеріалами: slovoidilo.ua

Комментарии (12)

Оставить комментарий

Отправить
Яндекс.Метрика