Всеукраїнське об’єднання «ЗАХИЩЕНА МЕДИЦИНА»
Допомога чекає!





Опитування
З яких питань Ви найчастіше звертаєтеся до юристів?
з ліцензування медичної практики
щодо підготовки до акредитації медичних закладів
щодо розв’язання конфліктів з пацієнтами
з інших питань
Голосувати  Результати

 

 

Медичні вузи посилять підготовку сімейних і військових лікарів в Україні

22 липня 2014

Про це повідомив в.о. директора Департаменту персоналу, освіти та науки МОЗ України Олександр Волосовець під час брифінгу в ІА «Укрінформ», присвяченому перебігу вступної кампанії у вищі медичні навчальні заклади та кадровому забезпеченню медичної галузі.

Чиновник зазначив, що на сьогодні в національній системі охорони здоров’я працює понад 188 тис. лікарів, при цьому дефіцит медичних кадрів складає 41,5 тис осіб, а загальний показник укомплектованості у 2013 році становив лише 82,5%. Країні дуже необхідні сімейні лікарі, лікарі невідкладних станів і як, на жаль, показали події в країні, військові лікарі, підготовка яких фактично була знищена. Доволі актуальною проблемою нині є і кадрове забезпечення закладів охорони здоров’я у сільській місцевості.

«Концепція побудови нової національної системи охорони здоров'я України, розроблена командою Міністра охорони здоров’я України Олега Мусія, передбачає якісне кадрове забезпечення галузі, насамперед, на селі, де має розвиватися система місцевих стимулів для лікарів. І в цій системі координат місцеві громади зможуть турбуватися, берегти та любити свого лікаря – саме до цього ми прагнемо і сподіваємося, що таке ставлення дозволить заповнити понад сім тисяч вакансій лікарів на селі», - відзначив Олександр Волосовець.

Також він повідомив, що для усунення існуючої диспропорції між рівнями надання медичної допомоги в сільській місцевості та містах нині працевлаштовано 4,2 тисячі лікарів, практично 100 % від загального випуску студентів, які готувались за державним замовленням. Більше половини з них скеровано до закладів охорони здоров’я сільської місцевості, зокрема центрів первинної медико-санітарної допомоги. Саме тому МОЗ України збільшило державне замовлення на підготовку лікарів і цього року – обсяг прийому на лікарські спеціальності за напрямом «Медицина» становить 5 165 осіб, що на 597 осіб більше, ніж у 2013 році.

«Саме це обумовлює особливості теперішньої вступної кампанії до вищих медичних навчальних закладів, для ефективного забезпечення якої в МОЗ України створений оперативний штаб, а у кожному медичному виші працюють «гарячі» телефонні лінії, що дозволяє оперативно вирішувати проблеми перебігу цьогорічної вступної кампанії», - розповів журналістам Олександр Волосовець та поінформував, що нині до медичних навчальних вузів вже подано понад 73 тисячі заяв від абітурієнтів.

«Понад 60 відсотків заяв претенденти подали у електронному вигляді, що дуже зручно як для абітурієнтів, так і для приймальних комісій, в подальшому цей напрямок ми будемо активно розвивати», - підкреслив Олександр Волосовець.

За матеріалами: Прес-служба МОЗ України

Комментарии (2)

Оставить комментарий

Отправить
Яндекс.Метрика